28 Temmuz 2009 Salı

romantik- saykotik? olmak ya da olmamak !!


"Sen dizime yattın, ben bir hikaye"... ehehe yok yok anlatmadım..
son 8 aydır bu satırlar en olmadık yerlerde karşıma çıkıyor yolda, markette, televizyonda, radoyoda, pazarda, tuvalet kapılarında, bloglarda, arkadaş muhabbetlerinde.. ve ne zaman ki zikredilir bu dize yatma fantaazisi, hanım kızlarımız semaya dalıp hüzünlenir, gözleri buğulanır ve ilk kez duyoyormuş gibi " çok güzel değil mi?" diyerek bu çemberin içine sizi de çekmeye çalışırlar.
Peki ya ben de bir hanım kız olduğuma göre benim neyim eksik!
Bu dizeleri duyduğumda nedendir beni bir gülme krizinin tutması..
şimdi olaya biraz daha bilimsel bakmak istiyorum. Bir sosyal psıkoloji dersinde öğrendiğim üzere genel kabul gören dogmalar dogru olabiliyormuş. Misal yıllardır annelerimizin öğrettiği "kaçan kovalanır evladım" lafında gerçeklik payı varmış.
aylak bilim adamları üşenmemiş ve bilimsel araştırmalarla bunu kanıtlamışlar.

şimdi ben de mezun olduğuma ve titrime psk. eklediğime göre "romantiklik düzeyi ilişkilerde çekicilik düzeyini etkiler mi?" başlıklı."ama bence saykotikler daha çok tutuluyor" hipotezine dayanan ve " romatik kızlar" ve "saykotik kızlar" bağımlı değişkenleriyle,en deneyselinden bir araştırmaya imza atmaktir ilk görevim.

Denek başvuruları başladı. Başvuru formunu blogumuzun cumartesi ekiyle birlikte isteyiniz.
hayırlara vesile olsun :D

P.S. Eğer araştırma sonuçları hipotezimizi destekler yönde çıkarsa açmış olacağım " İlişkilerde saykotik takilma sertifika programı"na bekleriz.

3 yorum:

MaViYaZaR dedi ki...

Ben olurum ki denek =)))

orangedark dedi ki...

google' a deneysel desen yazdım bu çıktı:))

AylaKMadaM dedi ki...

ehehe teknoloji nelere kadir :D